Najúčinnejšie tabletky na chudnutie? Môžu byť aj bez receptu, no hlavne bez jojo efektu

Najúčinnejšie tabletky na chudnutie? Môžu byť aj bez receptu, no hlavne bez jojo efektu

Cestu za chudnutím by si chcelo čo najviac ľudí prirodzene zjednodušiť a jednou z najviac pohodlných možností, ktoré ponúka moderná veda, sú tabletky. Tie môžu byť bez receptu aj na recept, v závislosti od zloženia a zaradenia, sú taktiež aj rozdielne účinné.

Kým v prípade ťažkej obezity sa musia užívať iba lieky na predpis, ktoré napríklad utlmujú chuť na jedlo, na ľahšie prípady či miernu nadváhu je možné veľmi dobre použiť aj voľne predajné tabletky. Tie sú určené tak pre mužov, ako aj pre ženy, pričom ich cieľom je skôr komplexnejšie pôsobenie. Podstatné je, aby boli bez jojo efektu po vysadení.

Čo je chudnutie a ako naň vplývajú tabletky

Chudnutie je proces, počas ktorého dochádza k znižovaniu telesnej hmotnosti. Ak je chudnutie efektívne, tak sa znižuje nadváha práve o nadmerne uložené tukové tkanivo, no sú aj príklady, kedy sa chudne iba nadmerným odvodením a to je len krátkodobý stav.

Práve preto by malo byť znižovanie hmotnosti čo najkomplexnejšie a malo by zahŕňať nielen stratu už uložených tukových tkanív, ale rovnako tak aj pôsobenie na priebežné spaľovanie kalórií a zníženie príjmu nadbytočných kalórií. Práve v tomto ohľade môžu tabletky či kapsuly vo forme výživových doplnkov pôsobiť a to bez ohľadu na iné faktory.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o tabletky, tie na chudnutie vplývajú v nasledovných oblastiach:

 • v prvom rade ide o trávenie a jeho celkovú podporu, čiže správne natrávenie živín v žalúdku a črevách a neustálu stimuláciu procesov trávenia a zažívania
 • v druhom rade ide o podporu a stimuláciu metabolizmu, čo je látková premena, ide o metabolizmus tukov aj iných živín a posilnenie energetického metabolizmu
 • veľmi dôležité je tiež pôsobenie v oblasti zníženia nadmerného hladu alebo chuti do jedla, čo sa dá dosiahnuť vplyvom na hladiny zodpovedných hormónov
 • v neposlednom rade fungujú mnohé tabletky aj ako spaľovače tuku a kalórií tento efekt je dosiahnutý najčastejšie podporou termogenézy cez konkrétne látky

Mnoho ľudí sa na tabletky či kapsuly na chudnutie spolieha ako na jedinú možnosť, no to zďaleka nebude stačiť. Naopak, prispôsobiť treba aj jedálniček, životosprávu, pitný režim, životný štýl, mieru pohybu a obmedzenie zlozvykov alebo rizikových faktorov.

TABLETKY NIE SÚ VHODNÉ PRE KAŽDÉHO

Ak by ste chceli chudnúť pomocou tabliet, ale ste tehotná či dojčiaca žena, tak táto forma pre vás nie je vhodná. To isté môže ale platiť aj u niektorých seniorov a tiež u ľudí, ktorí trpia alergiami na viaceré rastlinné zložky. Dobre si preto prečítajte príbalový leták.

Ktoré zložky obvykle tabletky na chudnutie obsahujú

Hoci ponuka tabliet a kapsúl na chudnutie je pomerne bohatá, viaceré zložky a látky sa v nich pomerne pravidelne opakujú a využívajú. Ide najmä o bylinné extrakty a výťažky, prírodné stimulanty, vitamíny alebo aminokyseliny s overenými účinkami na chudnutie.

Tu sú jednotlivé kategórie a typy najviac využívaných látok a zložiek:

Bylinné a iné výťažky a extrakty: Základom absolútnej väčšiny tabliet na chudnutie sú extrakty a výťažky z bylín či ovocia. Využívané sú napríklad divý pomaranč, ktorý zrýchľuje metabolizmus a spaľovanie tuku, prípadne garnícia, ktorá ovplyvňuje látkovú premenu tukov a pomáha na kontrolu nadmernej chuti do jedla, konkrétne znižuje pocit hladu.

Medzi často používané bylinky patria aj zelený čajzelená káva, tiež v podobe extraktov. Obe tieto zložky podporujú termogenézu, metabolizmus tukov a všeobecne trávenie, prispievajú aj k zníženiu ukladania tukov v tele a k zníženiu pocitu hladu. Využívané sú aj extrakty z niektorých plodov, napríklad acai, ktoré podporujú celkovo trávenie.

Stimulanty prírodného typu: Druhou kategóriou látok a zložiek sú rôzne stimulačné látky, ktoré pôsobia tiež vo viacerých oblastiach podporných pre chudnutie. Ide napríklad o kofeín, ktorý má povzbudzujúce účinky na psychickú vitalitu, trávenie, metabolizmus aj termogenézu, čiže spaľovanie tuku. Podporuje aj zvýšenú aktivitu nervového systému.

Veľmi využívaným stimulantom v tabletkách na chudnutie je aj chilli, ktoré tiež podporuje termogenézu, rovnako tak znižuje chuť do jedla a stimuluje tráviace šťavy. Niektoré doplnky a prípravky používajú aj extrakty z iných korenín a podobných stimulantov, ktorých cieľom je však v zásade vždy to isté, čiže efektívnejšie spaľovanie živín z prijatých potravín.

Aminokyseliny: Aminokyseliny predstavujú veľmi dôležité bunkové stavebné látky, ktoré môžu ovplyvňovať viacero procesov v tele. Niektoré majú účinky na krvný obeh, iné na trávenie, ďalšie zas na metabolizmus. Práve preto sa využívajú aj pri chudnutí, predovšetkým ak ide o aminokyselinu L-Karnitín, ktorá vzniká spojením lyzínu a metionínu.

Táto aminokyselina sa síce vie vytvoriť aj v organizme a to vďaka príjmu niektorých jedál a potravín, no nemusí to byť v dostatočnom množstve. Vplýva pritom na efektívnejšie spaľovanie tuku a tie  detoxikáciu tráviacej sústavy, čo sú z pohľadu chudnutia dôležité účinky. Býva preto významnou súčasťou zloženia doplnkov výživy na chudnutie.

Vitamíny a minerály: Poslednou kategóriou látok obsiahnutých v týchto prípravkoch sú vitamíny, minerály a stopové prvky. Ich úlohou býva celková podpora trávenia, hlavne ak ide o stav a zdravie žalúdka, čriev a tráviacej sústavy, prípadne tiež stimulácia metabolizmu živín. Viaceré pomáhajú aj na zvýšenie výkonnosti  dôležitej pre pravidelný pohyb.

V tabletkách sa obvykle využívajú vitamíny CE, ktoré patria medzi skupinu antioxidantov, prípadne minerály typu železo, horčík, draslíkvápnik. Podporujú tak energetickým metabolizmus, imunitu tráviace sústavy, pôsobia na lepší krvný obeh, zvyšujú mentálnu vitalitu a aj fyzickú výkonnosť pohybovej sústavy od kosti, cez kĺby až po svaly.

HĽADAJTE LEN TIE OVERENÉ ZNAČKY

Okrem zloženia treba pozerať aj na to, či značka tabliet, ktoré ste si vyhliadli, má dostatočné referencie. Menej známe tabletky môžu mať na prvý pohľad dobré zloženie, ale napríklad nižšiu koncentráciu či náročnejšie dávkovanie. Overené značky sú preto lepšie.

Tabletky na chudnutie a jeho podporu

Čo sa týka konkrétnych tabliet na chudnutie alebo jeho podporu, voľne si viete zakúpiť doplnky výživy, na ktoré nepotrebujete recept a nemusíte navštíviť vopred lekára. Obvykle majú podobu perorálnych tabliet, prípadne kapsúl, užívanie je teda jednoduché.

Tieto tabletky majú nasledovné funkcie a mechanizmy pôsobenia a vplyvu:

Najčastejšie pomáhajú na podporu trávenia, zlepšujú spaľovanie tukov, pôsobia na lepší metabolizmus, znižujú chuť do jedla, podporujú termogenézu a vylučovanie vody z tela

Z hľadiska charakteristík, vlastnosti a výhod sú pre ľudí najdôležitejšie:

 • možnosť aj dlhodobejšieho užívania viac mesiacov, pokojne aj 3 či 4
 • jednoduché dávkovanie, ktoré je obvykle raz za deň a bez ohľadu na jedlo
 • dostupnosť voľne bez receptu či predpisu, nemusíte teda ísť na vyšetrenia

Tieto tabletky a kapsuly sú bezproblémové z pohľadu rizík vedľajších účinkov, nežiaducich vplyvov či kontraindikácií, majú totiž čisto prírodné zloženie. Nenájdete tu žiadne chemické a syntetické účinné látky, práve naopak, základom sú hlavne bylinné extrakty a výťažky, napríklad zo zeleného čaju, chilli, divého pomaranču, zelenej kávy a podobne.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tie dopĺňajú obvykle účinné aminokyseliny podporujúce spaľovanie tuku, najmä L-Karnitín. Rovnako tak sa v zložení nachádza veľmi často aj kyselina linolová, ktorá patrí medzi dôležité esenciálne kyseliny z pohľadu trávenia, tráviacich procesov a metabolizmu.

Využívané sú aj rozličné prírodné spaľovače tukov a prostriedky na podporu termogenézy, napríklad kofeín, rovnako tak vitamíny a stopové prvky, predovšetkým ak ide o vitamín C. Cieľom týchto tabliet a kapsúl je čo najširšie a najviac komplexné pôsobenie na energetický metabolizmus, trávenie, spaľovanie tukových zásob a zníženie nadmerného hladu.

Ako a kde kúpiť tabletky na chudnutie a jeho podporu

Pokiaľ ide o kúpu týchto tabliet a podporných produktov, vzhľadom na to, že ide o voľne predajné výživové doplnky, je kúpa maximálne jednoduchá a pohodlná. K dispozícii je aj internet, či už ide o internetové lekárne typu [lekaren] alebo eshopy značiek.

Práve online objednávka so sebou prináša zásadné výhody, predovšetkým:

 • jednoduchosť, nemusíte nikam ísť, všetko nakúpite cez počítač aj mobil
 • rýchlosť, objednávka je vecou zopár minút, doručenie zas zopár dní
 • možnosť porovnania rôznych tabliet podľa zloženia z pohodlia domova
 • flexibilita z pohľadu platenia, zaplatiť viete v hotovosti aj cez internet

Samotný nákup je vecou niekoľkých kliknutí. Stačí len vložiť do online košíka v danom eshope alebo online lekárni tú značku a to balenie, ktoré chcete, vyplniť svoje osobné údaje a adresu doručenia, vybrať si kuriérnu spoločnosť a spôsob platby a to je všetko.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pri nákupe zohľadnite hlavne to, aby ste objednávali prípravky buď priamo z oficiálneho eshopu výrobcu alebo z overenej online lekárni. Môžete tak ušetriť nielen na cene prípravku, ale aj na poštovnom, rovnako tak získate lepší zákaznícky servis. Ten sa prejaví v možnosti doručenia aj na kamennú pobočku či odberné miesto alebo viacerých typoch platby.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Mnoho ľudí však už dnes využíva ako účinnú podporu chudnutia nielen tabletky, ale skôr komplexnejšie diétne programy a diétovanie. Tu sa však treba vyhýbať rýchlym diétam, ktoré prinášajú drastické obmedzenie jedálnička, sú krátkodobé a môžu mať jojo efekt.

Oveľa lepšie je siahnuť po dlhodobejších, napríklad ako je Keto diéta:

 • tá znamená komplexnú zmenu jedálnička tak, že sa znižuje príjem sacharidov pod 50 gramov denne, rovnako tak aj tukov, naopak, zvyšuje sa príjem bielkovín
 • výsledkom zmeny je stav zvaný ketóza, čo je metabolický a fyziologicky prirodzený stav pre telo, kedy dochádza k tomu, že telo mení primárny zdroj energie
 • namiesto toho, aby sa siahalo po cukroch, sa využívajú zásoby energie z tuku, čiže z uložených tukových tkanív, čo je pre chudnutie najlepšia alternatíva
 • okrem toho sa do jedálnička musia dostať vo väčšom počte bielkoviny, ktoré sú pre telo dôležité z hľadiska fyzickej výkonnosti a najmä kvôli výkonu svalov

Zároveň sa počas Ketogénnej diéty, ako sa tiež nazýva, musí vo vyššej miere konzumovať aj zelenina, rovnako tak sa odporúčajú orechy a semená. Vďaka tomu sa do tela dostanú prospešné mastné kyseliny a hlavne vláknina, ktorá pomáha na zlepšenie trávenia.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Veľkým plusom diéty je, že je dlhodobejšia a môže trvať aj cez 3 mesiace. Prebieha v troch fázach, takže sa dá veľmi dobre vyhnúť aj riziku jojo efektu. Vzhľadom na zmenu jedálnička dochádza aj k iným prospešným efektom, predovšetkým pokiaľ ide o zníženie hladiny cukru v krvi, zlepšenie cholesterolu a krvného tlaku a aj prevenciu voči vzniku cukrovky.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Aby ste mohli Ketónovú diétu držať, musíte prijímať oveľa viac bielkovín, ako ste boli doteraz zvyknutí. To je možné buď zmenou jedálnička, čo je náročnejšie, alebo aj cez špeciálny diétny program KetoMix, čo je jednoduchšie a pohodlnejšie.

Ide o značku, ktorá obsahuje sortiment už hotových potravín a nápojov:

V ponuke KetoMix sú hotové väčšie aj menšie jedlá využiteľné pre celodenný jedálniček a to s proteínovým základom, rovnako tak nápoje a koktejly vhodné pre Keto diétu

Pre tých, čo si vyberú tento sortiment ako spôsob stravovania, platí, že:

 • príprava je jednoduchá, pohodlná a expresná, zaberie najviac do 5 minút
 • na jednom mieste vybavíte celodenné stravovanie od raňajok až po večeru
 • máte istotu, že potraviny aj nápoje majú všetky živiny potrebné pre diétu

Obávať sa nemusíte ani o to, že by boli potraviny či jedlá chudobné na vitamíny, minerály a stopové prvky, práve naopak. Nenájdete tu ani žiadne rizikové chemické prísady, s výnimkou pečiva dokonca ani lepok, sú vhodné aj pre diabetikov. Ponuka proteínových nápojov a koktejlov zahŕňa viaceré druhy a siahnuť môžete aj po tých vegánskych.

Na výber sú rozličné príchute od kávy, cez vanilku až po kokos, v zásade všetky nápoje sú veľmi dobrým zdrojom bielkovín a to srvátkového a sójové pôvodu. Ak budete chcieť, môžete podporiť spaľovanie tukov aj cez doplnky výživy s obsahom L-Karnitínu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Čo sa týka základnej ponuky KetoMix, nájdete tu potraviny pre väčšie aj menšie jedlá. Sortiment má proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, tyčinky, dresingy, nátierky aj rôzne sladké a slané pochutiny od chipsov, cez dezerty, čokolády, perníky a podobne. Pestrá je aj paleta príchutí a to od polievok po tyčinky.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Zaujala vás Ketónová diéta s využitím spomínaných jedál a nápojov a chceli by ste o nich vedieť niečo viac, prípadne si ich objednať? K dispozícii je originálny web www.ketomix.sk, ktorý má aj eshop a viete si tu všetky suroviny, potraviny a nápoje porovnať.

Samozrejme sortiment si viete aj kúpiť, online forma má tieto výhody:

 • netreba nikam ísť, nákup aj doručenie vybavíte priamo z vašej domácnosti
 • nie ste odkázaní iba na platenie v hotovosti, platiť viete aj cez internet
 • v eshope sa dozviete všetky detaily vrátane zloženia potravín a nápojov
 • objednávku spravíte za pár minút, či už cez počítač alebo aj cez smartfón

Nakupovanie je podobné, ako v každom inom bežnom online obchode. Najskôr si vyberiete potraviny, nápoje, produkty či balíčky na 1 až 4 týždne a vložíte ich do online košíka. Potom stačí vyplniť svoje údaje a zvoliť spôsob platby, doručenia a objednávku odoslať.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Veľkým plusom je, že okrem hotovosti na dobierku viete zaplatiť aj prostredníctvom platobnej karty alebo internet bankingu, čo je rýchle, pohodlné a jednoduché. Doručenie kuriérnou službou trvá štandardne najviac 3 pracovné dni. K dispozícii máte aj oficiálnu infolinku, kde vám zodpovedia všetky otázky týkajúce sa nákupu či Keto diéty.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie